Uykusuzluğa İyi Gelen 5 Temel Besin

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 oy verildi.
5,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle


kişinin defterinde

Uykusuzluğa İyi Gelen 5 Temel Besin
13 Temmuz 2019 184 defa okundu 0 yorum

Uykusuzluk ve kronik uykusuzluk özellikle metropol yaşantıda sıklıkla karşılaşılan bir sağlık sorunudur. Bu konudan muzdarip kişiler yaşam kalitesinin düşüklüğünden dolayı stres ve yorgunluk yaşanma olasılığı artar. Peki uykusuzluğa iyi gelen 5 temel besin nedir?

Sizler için ciddi sağlık sorunu olan uykusuzluğu bitiren bu mucize besinleri haberin detayına ekledik.

YOĞURT

Gece yatmadan bir saat önce tüketilen yağ oranı oldukta düşük bir kase yoğurt, melatonin hormononun salgılanmasını sağlar. Aynı zamanda yoğurt kas ve kemikleri rahatlattır.

KIVIRCIK

Vitamin ve mineral zengini olan kıvırcığın insan sağlığına birçok faydası vardır. Akşam yemekten sonra limon suyu ve zeytin yağı dökülerek tüketildiğinde sinirleri yatırştırır. Bu sayede vücudun rahatlamasına ve uyku haline geçmesine yardımcı olur.

BAL

Oreksin maddesi bakımından zengin olan bal, beyindeki hipotalamus hormonunu artırır. Bu hormon vücudun ısı oranını dengeler. Bu sayede vücut uyku moduna rahatlıkla girebilir.

BROKOLİ

Yeşil sebzelerin hemen hemen hepsi kas ve sinirlerin sakinleşmesi için ideal besinlerdir. Brokoli bu sebzeler arasında en faydalısıdır. Hem uykuyu düzenler hem de vücudun ertesi gün daha dinç kalmasında yardımcı olur.

MUZ

İçerdiği magnezyum sayesinde sinir hücrelerini iyileştirir. Kasların sertleşmesini önleyerek Vücudun rahatlamasını sağlar. Uyumadan bir saat önce bir muz tüketebilirsiniz. ANcak muz bazı insanlarda sindirim problemlerine neden olur. Tüketmeden bir uzmana başvurulmasında fayda var.

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.