Merve Büyüksaraç Acun Ilıcalı Davasında Karar

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 oy verildi.
5,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle


kişinin defterinde

Merve Büyüksaraç Acun Ilıcalı Davasında Karar
2 Temmuz 2019 623 defa okundu 0 yorum

Survivor yarışmacısı Merve Büyüksaraç’a sözleşmeye aykırı davrandığı iddiasıyla 500 bin liralık dava açan Acun Ilıcalı, 25 bin lira manevi tazminat kazandı. Büyüksaraç yarışmadan elenince “Adada o kadar aç da değildik. Yapım ekibi yemek veriyordu” diyerek yarışmanın adil olmadığını öne sürmüştü.

MAHKEME ACUN ILICALI’YI HAKLI BULDU

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına taraf avukatları katıldı. Davacı Acun Ilıcalı’nın avukatı, davalı Merve Büyüksaraç’ın sözleşmeye aykırı davranması nedeniyle açtıkları davanın kabulüne karar verilmesini istedi. Davalı Merve Büyüksaraç’ın avukatı da “Bilirkişi raporları dikkate alındığında müvekkilim herhangi bir şekilde sözleşmeye aykırı bir davranışı söz konusu değildir.

Sözleşme genel koşullar bakımından batıldır. Tüm taleplerin reddini istiyoruz. Herhangi bir manevi tazminat koşulu oluşmamıştır” diyerek davanın reddini istedi.
Yaklaşık 5 yıldır süren anlaşmazlığı karara bağlayan mahkeme, davayı kısmen kabul etti. Mahkeme manevi tazminatı kısmen kabul etti. Merve Büyüksaraç’ın 25 bin lira manevi tazminatı Acun Ilıcalı’ya ödemesine karar verdi.

NE OLMUŞTU?

2006 Miss Turkey güzellik yarışmasında birinci seçilen Merve Büyüksaraç, 2012 Survivor yarışmasından elenince “Adada o kadar aç da değildik… Yapım ekibi yemek veriyordu” diyerek yarışmanın adil olmadığını öne sürmüş, Acun Ilıcalı’nın avukatı da sözleşmeyi ihlal ettiği gerekçesiyle Büyüksaraç’a 500 bin liralık tazminat davası açmıştı.

Dava dilekçesinde SMS oylaması sonucu yarışmadan elenen Merve Büyüksaraç’ın yarışmadan ayrılınca “Halkımızın takdiri böyleymiş” dediği anlatıldı. Dilekçede, “Davalıya ödenen 140 bin lirayı geri ödesin. Ayrıca müvekkilimin uğradığı zararlar için 250 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verilsin” denilmişti.

Adobe

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.