Gaziantep Yöresine Özel Tatlı ve Atıştırma Önerileri

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 oy verildi.
1,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle


kişinin defterinde

Gaziantep Yöresine Özel Tatlı ve Atıştırma Önerileri
28 Nisan 2018 2541 defa okundu 0 yorum

Gaziantep yöresel ürünler, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada ün yapmış olan eşi, benzeri olmayan ve tamamen kendine özgü lezzetlerdir. Gaziantep yalnızca tarihi, doğası ve insanları ile değil, yemekleriyle ve lezzetleriyle de adından sıkça söz ettirir. Özellikle de tatlıları ve atıştırmalıkları da Gaziantep ana yemekleri kadar meşhurdur.

Gaziantep Yöresel Ürünler Neler?

Gaziantep yöresel lezzetleri, herkesin hayatında en az bir kere bile tatması gereken, oldukça eşsiz lezzetlere ev sahipliği yapıyor. Gaziantep mutfağı, tıpkı kültürü gibi oldukça zengin, lezzetli ve sağlıklı bir mutfak. Organik olarak üretilen meyveler-sebzeler, kullanılan sağlıklı besinler bu mutfağa lezzeti katan en önemli faktörlerden. Bereketli bir mutfak olmasının yanı sıra; sağlıklı atıştırmalıkları ve Gaziantep yöresine özel tatlıları ile de meşhur!

Antep Tatlı Çeşitleri Neler?

Antep atıştırmalık denildiğinde ilk akla gelen lezzet, elbette ki Antep fıstık ezmesi. Antep fıstığı, en değerli kuruyemişler arasında başta geliyor. Lezzeti, tadı ve faydaları sayesinde de en çok tercih edilen kuruyemişler arasında. Protein, mineral ve enerji oranı olarak da diğer kuruyemişleri geçen Antep fıstığı, ezme olarak da sıkça tüketiliyor. Özellikle de sporcular için en lezzetli alternatiflerden olan Antep fıstık ezmesi, tamamen doğal, organik ve katkı maddesi kullanılmadan yapılıyor. İç Antep fıstıklarının en taze zamanda toplanmasıyla üretilen ezme, katkı maddesi, koruyucu ya da renklendirici içermez. Kahvaltılıklarda, ara öğünlerde tüketilebilir. Hem çok lezzetli, hem çok sağlıklı, hem de enerjici vericidir.

Antep tatlı çeşitlerinden ilk akla gelen ise elbette Antep tahin! Tahin, Gaziantep’in en meşhur tatlılarından biri. Özellikle de Tahin Çifte Kavrulmuş Gaziantep Yöresel, en sevilen tatlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Katkı maddesi, koruyucu ya da renklendirici içermediği için de doğal bir enerji kaynağı olmasının yanı sıra oldukça sağlıklı da! Bunun dışında üzüm pestili, cevizli sucuk üzüm pestili, tahin helva da en sevilen yöresel tatlıların başında geliyor. Hem tatlı olup, hem de doğal bir enerji kaynakları oldukları için oldukça sağlıklı olan bu tatlılar tamamen organik olarak üretiliyor.

Aradığınız Gurme Tatlara Bir Tıkla Ulaşabilirsiniz

Arzu ettiğiniz yöresel tatlı ve atıştırmalık çeşitlerine; kaliteli, organik ve yüzde yüz doğallık garantisi ile www.gaziantepyoreselgurme.com adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Ürünleriniz kısa süre içerisinde kapınıza kadar getiriyor, en lezzetli Gaziantep yöresel ürünlere ulaşmanızı sağlıyoruz. Ramazan Ayına özel kampanyalar, yüzde yüz güvenli alışveriş ve telefonla da sipariş gibi avantajlar sayesinde özlediğiniz yöresel, organik ve doğal ürünlere daha kolay ulaşmanızı sağlıyoruz.

Her bütçeye en uygun yöresel ürünlere, en kaliteli hali ile ulaşabilirsiniz. Üreticiden, direkt olarak tüketiciye ulaştırıldığı için en kaliteli, en doğal ve en organik ürünler piyasanın altında fiyatlara satışa çıkıyor. Önceliğimiz her zaman kalite ve müşteri memnuniyeti.

  • Kişi Sayısı:
    0 kişilik
  • Hazırlama Süresi:
    0 dakika
  • Pişirme Süresi:
    0 dakika

Malzemeler

Yapılışı

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.